Aktualności

Porażka na finiszu sezonu

• autor: Winetou07, 2013-08-18 23:54

Sezon się kończy, a nasza drużyna doznała porażki z MKS Ciechanów '98.

Niestety przegraliśmy mecz z młodszymi kolegami. Osłabieni brakiem bramkarza Damiana Szymańskiego oraz stopera Łukasza Piekarskiego wyszliśmy na boisko w składzie: Mateusz Kosik, Damian Szymańczyk, Filip Zbrzezny, Bartosz Golat, Jakub Tymiński, Tomasz Racki. Z powodu braku nominalnego golkeepera zdecydowaliśmy się na rotacyjne zmiany w bramce. Już w pierwszych 10 minutach przeważaliśmy, jednak bramkę zdobyli goście. Postawny Damian Roger Tokarski zwyciężył w pojedynku 1 na 1 z naszym stoperem Mateuszem Kosikiem i silnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie. Stoperowi powiedzieliśmy, żeby sprawdził swoje umiejętności bramkarskie, a słowo ciałem się stało i pozyskaliśmy bramkarza już do końca meczu. W kolejnych minutach agresywnie atakowaliśmy, lecz nie było efektów bramkowych. Dopiero około 25. minuty, po złym wybiciu Patryka Matusiaka Tomasz Racki uderzył z pierwszej piłki i było 1-1. Gra była dość chaotyczna i często przerywana, jednak w ostatniej minucie pierwszej części gry drużynie FC Racuchy udało stworzyć się jeszcze jedną bramkową akcję. Tomasz Racki dostał podanie w odległości około 9m od bramki przeciwnika. Obracając się, okiwał zawodnika drużyny przeciwnej, a potem minął kolejnego i świetnie dysponowanego tego dnia stopera Jana Lewandowskiego, a będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem zmylił go, minął i wpakował piłkę do pustej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 2-1.

Niewiele przed przerwą przybył na Tartan nasz joker - Jakub Narolski. Dał zmianę zmęczonemu już Filipowi Zbrzeznemu, a po przerwie Bartoszowi Golat. Niestety druga połowa była pełna błędów taktycznych z naszej strony. Pomiędzy naszymi szykami obronnymi szalał Jakub Bielas i Krzysztof Wójcik. Często do akcji ofensywnych MKSu '98 podłączał się Patryk Matusiak. Dwie akcje zakończył bramki, jeden wyjątkowo silny i celny strzał dołożył stoper Roger Tokarski, i jedno trafienie dał Kuba Bielas. Na te 4 bramki FC Racuchy odpowiedziały dwoma trafieniami Tomasza Rackiego. Niestety skuteczność naszego napastnika nie okazała się wystarczająca, by pokonać MKS Ciechanów '98. Mecz zakończył się wynikiem 5-4 dla gości. Obie drużyny zasłużyły na oklaski, a widownia w postaci 2 młodych kobiet z pewnością potwierdzi, że na boisku zostało wiele serca i zdrowia.

FC Racuchy 4 - 5 MKS Ciechanów '98